sTREFA WIEDZY

co z tegoo

Jeśli nie wszystko zawsze idzie po naszej myśli, nie zniechęcaj się! 🙂

Fotografia. Dla niektórych to dobro luksusowe, dla innych zło konieczne.

Niemal wszyscy są przekonani, że są niefotogeniczni. Prawie każdy mówi, że źle wychodzi na zdjęciach, nie lubi być fotografowany i nie wie jak się zachować przed obiektywem. Dlatego biorę na siebie całą odpowiedzialność za przebieg sesji i jej efekty. Nie jesteście modelkami i modelami. Nie pozostawiam więc Was samym sobie.

Kontroluję wszystko co dzieje się na planie zdjęciowym: mówię co robić, jak się ustawić, do momentu, aż nie poczujecie się swobodnie. Pamiętaj! Spontaniczność to sposób na dobre zdjęcia.


daw

postprodukcja

Zapewne nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że praca fotografa to nie tylko te czas spędzony na sesji zdjęciowej. To również wiele godzin spędzonych przed komputerem i sporo energii włożonej w to, aby zdjęcie wyglądało jak najlepiej.

To między innymi dlatego nie oddaję zdjęć dzień, czy dwa dni po zakończeniu zlecenia. Czas oczekiwania na zdjęcia mieści się zazwyczaj w granicach tygodnia.

Obok przedstawiam zdjęcia PRZED I PO. Nigdy nie oddaję zdjęć prosto z aparatu. Można zauważyć, że różnica jest znaczna, na korzyść zdjęcia obrobionego.