sTREFA WIEDZY

co z tegoo

Jeśli nie wszystko zawsze idzie po naszej myśli, nie zniechęcaj się! 🙂

Fotografia. Dla niektórych to dobro luksusowe, dla innych zło konieczne.

Niemal wszyscy są przekonani, że są niefotogeniczni. Prawie każdy mówi, że źle wychodzi na zdjęciach, nie lubi być fotografowany i nie wie jak się zachować przed obiektywem. Dlatego biorę na siebie całą odpowiedzialność za przebieg sesji i jej efekty. Nie jesteście modelkami i modelami. Nie pozostawiam więc Was samym sobie.

Kontroluję wszystko co dzieje się na planie zdjęciowym: mówię co robić, jak się ustawić, do momentu, aż nie poczujecie się swobodnie. Pamiętaj! Spontaniczność to sposób na dobre zdjęcia.


daw

postprodukcja

Zapewne nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że praca fotografa to nie tylko te czas spędzony na sesji zdjęciowej. To również wiele godzin spędzonych przed komputerem i sporo energii włożonej w to, aby zdjęcie wyglądało jak najlepiej.

To między innymi dlatego nie oddaję zdjęć dzień, czy dwa dni po zakończeniu zlecenia. Czas oczekiwania na zdjęcia mieści się zazwyczaj w granicach tygodnia.

Obok przedstawiam zdjęcia PRZED I PO. Nigdy nie oddaję zdjęć prosto z aparatu. Można zauważyć, że różnica jest znaczna, na korzyść zdjęcia obrobionego.

 

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Wasze najczęstrze pytania oraz obawy.

Źle wychodzę na zdjęciach | Jestem niefotogeniczny

Naturalność i uśmiech. Idealnie pozują tylko zawodowe modelki Zawsze w pierwszej kolejności dbam o atmosferę na sesji, o pełen komfort podczas naszego spotkania. Wspólnie się śmiejemy, pomagam Wam ustawić się tak żeby na zdjęciach dobrze wyjść. Znam masę drobnych tricków, które pomogą Ci w lepszym wyeksponowaniu ciała.

Jestem gruba i brzydka, nie nadaję się na sesje

Nie ma czegoś takiego jak za gruba na zdjęcia, jak za brzydka na zdjęcia, nie ma czegoś takiego jak nie nadaję się na zdjęcia. Moim zadaniem będzie to aby pokazać Ci, że piękno jest w Tobie, niezależnie od wymiarów, wieku czy innych cech fizycznych.

W jakich sesjach się specjalizuję?

Najczęściej wykonywane przeze mnie realizacje to sesje plenerowe. Wykonuję także zdjęcia okolicznościowe – wesela, panieńskie, baby shower, sesje podczas przyjęć rodzinnych jak np. komunia, urodziny, rocznice. Takie sesje realizowane są na terenie subregionu zachodniego, głównie w miastach takich jak Wodzisław Śląski, Racibórz, Rybnik, Żory, Jastrzębie Zdrój.

Umówiona sesja może mieć charakter lifestylowy – naturalnej sesji zdjęciowej w Waszym domu/mieszkaniu. Możemy również spotkać się na sesji studyjnej w moim studio.

W co się ubrać na sesję?

Te pytanie pojawia się praktycznie za każdym razem.

Dobrze dobrany strój jest kluczem udanej fotografii.  Wybierajcie ubrania w  stonowanych odcieniach (biel, ecru, beże i brązy, pastele, szarości). Biel oraz beże pięknie rozświetlają zdjęcie i nie odwracają uwagi od twarzy. Dbajcie też możliwie o spójny styl ubrań i ich kolorystykę. Unikamy koszulek z grafikami, napisami, neonowych odcieni ubrań. 

 

Najważniejsze jest to by ubrać się w taki sposób, by czuć się komfortowo. Genialnym miejscem gdzie odnajdziecie sporo inspiracji jest Pinterest.

Gdzie odbywają się sesje?

Miejsce, w którym odbywa się sesja znacząco wpływa na efekt końcowy. Jeśli nie macie pomysłu na to gdzie wykonać sesję w plenerze – mogę zaproponować parę ciekawych miejsc.

Sesje studyjne odbywają się w moim studio w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Kusza 28 (4 piętro) lub ewentualnie z dojazdem do klienta

Jaki jest czas oczekiwania na zdjęcia?

Czas oczekiwania na gotowe fotografie to maksymalnie 3 tygodnie. Poza szczytem sezonu staram się oddać gotowy materiał dużo szybciej. Zazwyczaj mieszczę się w granicach półtora tygodnia. Zdjęcia przesyłam drogą elektroniczną poprzez link google (wtedy zdjęcia nie tracą na jakości). Jeśli zdecydują się Państwo na odbitki, oczywiście jest taka możliwość.

W jakim czasie zrealizować zdjęcia noworodkowe?

Kiedy najlepiej wykonać sesję noworodkową? Z reguły najlepszy czas na wykonanie sesji noworodkowej to 2 tygodnie od porodu. Dziecko jest bardzo śpiące, niezwykle elastyczne i zarazem spokojne. Najlepiej umówić się na zdjęcia kiedy dziecko jest jeszcze w brzuszku. Standardowa sesja trwa od dwóch do trzech godzin. 

Kiedy najlepiej umówić się na sesję ciążową?

Wszystko zależy od tego o jakiej sesji myślicie. Idealny moment na zdjęcia ciążowe to czas między 28 a 32 tygodniem ciąży. Jest to oczywiście umowny termin, ważne by brzuszek był już widoczny. 

ZROZUM FOTOGRAFA

Znajomy przynosi sałatkę na imprezę wraz z obierkami, skorupki jajek i zużytymi opakowaniami.

Nie chcesz? Przecież ostatnio prosiłeś o oddanie wszystkich zdjęć, łącznie z tymi nieostrymi, zamazanymi i źle doświetlonymi.

Przejrzyj 400 zdjęć, poświęcając każdemu z nich przynajmniej 30 sekund.

30 sek*400 fotek = 1200sekund = 3 godziny 20 minut. 

GRATULUJE! Masz za sobą etap wstępnej selekcji zdjęć 🙂

Czy zamawiając rysunek usatysfakcjonował by cię ten pierwszy, wiedząc, że autor stworzył i ten ostatni?


Jeśli nie, to dlaczego tak bardzo zależy Ci na nieobrobionych fotkach?